Jesienny Salon Artystyczny w ZSOI nr 4 na Żabiej

Jesienny Salon Artystyczny 2011

W jedno z ostatnich ciepłych, listopadowych popołudni, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 przy ul. Żabiej 20, zebrały się niebywale wrażliwe i młode talenty. W poniedziałek, 7 listopada odbył się Jesienny Salon Artystyczny 2011. Zorganizowane pod taką nazwą spotkanie miało zachęcić uczniów ZSOI nr 4 do prezentacji własnego dorobku artystycznego i pokazania społeczności szkolnej jak można ciekawie i pożytecznie spędzać czas poza lekcjami oddając się zajęciom twórczym, rozwijającym osobowość, wrażliwość na otaczający świat i drugiego człowieka.

Prezentacja sceniczna obejmowała popisy taneczne, instrumentalne, wokalne, recytatorskie oraz poetyckie. W przerwie występów można było podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych różnorodną techniką malarską, a także fotografię, grafikę i szkice kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły.  Ku zdumieniu i zaskoczeniu organizatorek do tego typu prezentacji i występów zgłosiło się ponad siedemdziesiąt osób. Wszystkie z niebywałym zaangażowaniem i chęcią pokazały czym zajmują się w  czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Dzieci i młodzież oklaskiwali zaproszeni Rodzice, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSOI nr 4, oraz rówieśnicy. Spotkanie uświetniła obecność zaproszonych gości – artystów plastyków – pani Lucji Korzec i pana Romana Lasy.

Występujący na Jesiennym Salonie Artystycznym wprawili licznie zebraną publiczność w zachwyt recytowaną poezją własną, wokalnymi zdolnościami, grą na pianinie i gitarze oraz tańcem – standardowym, latynoamerykańskim i nowoczesnym. Wielu z uczniów przeżyło na scenie swój debiut. Ciepła, niebywale spontaniczna atmosfera, jaka zapanowała  na Jesiennym Salonie Artystycznym była dla nich zapewne inspirująca do dalszego samorozwoju, a wszystkim pozostałym uczestnikom pozostawiła w sercach i umysłach niezapomniane wrażenia. Publiczność biła brawa i wzruszała się talentem, wrażliwością, pracowitością i artyzmem naszych uczniów.

Miejmy nadzieję, że tegoroczny Salon jest zapowiedzią cyklicznej imprezy jesiennej w naszej Dzielnicy XII, będącej swoistą wystawą talentów i pasji artystycznych dzieci i młodzieży.

Oprac.: Iwona Słocka, Małgorzata Bogusz