Dzielnice – wzmacniać czy ograniczać? – zaproszenie na debatę

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Stańczyka oraz Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska zapraszamy do udziału w jedynej debacie Komitetów Wyborczych w tej kampanii.

 W temacie: “Dzielnice – wzmacniać czy ograniczać?” chcemy porozmawiać o zarządzaniu Miastem w kontekście modelu funkcjonowania Dzielnic.

Model krakowski oparty jest na wiedeńskim, co znaczy, że stanowi stadium pośrednie pomiędzy autonomią (podział środków na określone zadania), a opiniowaniem (np. planów zagospodarowania przestrzennego). Niektórzy wyrzucają Dzielnicom ich słabość i to, że zbyt wiele kosztują, inni upatrują w zwiększaniu ich kompetencji nadziei na zmianę i bardziej obywatelski, zdecentralizowany Kraków.

Chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom wizję Dzielnic reprezentowaną przez Państwa Komitet. Dlatego zwracamy się z prośbą o udział w debacie reprezentanta Państwa Komitetu, najlepiej zaznajomionego z opisaną tematyką. Chcielibyśmy, żeby była to dyskusja kandydatów na radnych miejskich, nie będących jednocześnie kandydatami na urząd Prezydenta Miasta.

 

Termin – 13.11.2014, godzina 18:00, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33.

 

 Łącząc wyrazy szacunku

Martyna Niedośpiał

Członkini Zarządu Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska

Małgorzata Podstawa

Koordynatorka Programu Przejrzysty Kraków Fundacji Stańczyka