Wysokie miejsca uczniów ze SP 24 podczas mistrzostw świata w karate

Ponad dwa tysiące uczestników wzięło udział w odbywających się w Krakowie Mistrzostw Świata w karate tradycyjnym. Spośród nich wysoką trzecią oraz czwartą lokatę w swoich kategoriach zajęło dwoje uczniów ze szkoły podstawowej nr 24.

Renesans Karate-Do w ramach którego rozegrano Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki „Super Karatedo WGP” oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. Impreza ściągnęła do krakowskiej „Tauron Areny” z całego świata ponad dwa tysiące zawodników oraz liczną rzeszę kibiców.

W Mistrzostwach Świata zawodnicy z Polski zdobyli 26 złotych medali, 11 srebrnych i 12 brązowych. Równie dobrze spisali się reprezentanci Polski w Pucharze Świata Dzieci zdobywając prawie wszystkie medale.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Krakowie na co dzień trenujący w AKT Niepołomice również zajęli wysokie miejsca – Karolina Kosek 3. miejsce w kata indywidualnym dziewcząt i Patryk Kosek 4. miejsce w kata indywidualnym chłopców.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje i wydarzenia tj. warsztaty sushi czy kaligrafii oraz bicie Rekordu Świata w układaniu największego sushi. Zachęcamy do kibicowania naszym reprezentantom na najbliższych zawodach – Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym 19 listopada w Krakowie.

Jadwiga Koźmińska

Mistrzostwa Swiata w karate Mistrzostwa Swiata w karate Mistrzostwa Swiata w karate Mistrzostwa Swiata w karate Mistrzostwa Swiata w karate