Filantrop Krakowa A.D.2016 dla Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele”

filantrop krakowa logo

Sukces dzielnicowej organizacji. Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” zostało tegorocznym laureatem nagrody Filantropa Krakowa. Nagroda została przyznana w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” znalazło się w konkursie na wniosek złożony przez Samorządowe Przedszkole Nr 150 oraz Szkołę Podstawową Nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie. W tym roku Stowarzyszenie obchodzi 10-lecie powołania.

Głównym jego celem jest praca na rzecz dzieci, dorastającej młodzieży. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, jest apolitycznym, dobrowolnym zrzeszeniem osób fizycznych związanych z osiedlem Nowy Prokocim. Nikt z członków nie otrzymuje z tytułu pracy w stowarzyszeniu żadnego wynagrodzenia.

Bractwo Filantropi” w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii nagrodziło realizowany na osiedlu Nowy Prokocim program „Nauka gry w szachy dla dzieci”, mający na celu popularyzację tej „królewskiej” gry wśród najmłodszych mieszkańców Nowego Prokocimia.

filandrop krakowa zdjecie