Szkoła Podstawowa nr 157 otwiera oddziały przedszkolne

Przedszkole Rżąka

Przez kilkanaście ostatnich miesięcy mieszkańcy osiedla Rżąka mogli obserwować prace budowlane prowadzone na terenie należącym do Szkoły Podstawowej nr 157 im. Ignacego Jana Paderewskiego, które żwawo ruszyły tuż po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. W czasie intensywnych robót budowlanych w miejscu niezagospodarowanego rozległego trawnika pojawiła się nowoczesna, wielobarwna bryła pawilonu przedszkolnego, na tyłach którego zlokalizowano plac zabaw.

Odgrodzony od osiedla, kompleksu przebudowywanych obecnie boisk oraz pozostałych terenów szkolnych plac zabaw wyposażono w piaskownice oraz atrakcyjne dla dzieci konstrukcje, nie tylko rozwijające u nich umiejętności ruchowe, ale zachęcające do odkrywania podczas zabawy tajemnic matematyki czy języka angielskiego. Całość terenu pokryto specjalną amortyzującą upadki wykładziną, czyniąc z niego w ten sposób miejsce, które w bezpieczny sposób pozwoli rozładować na świeżym powietrzu niespożyte pokłady energii drzemiące w każdym z przedszkolaków, którzy będą uczęszczać do nowo otwartych oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej na Rżące.

Pierwsi podopieczni pojawią się już 2 stycznia 2018 roku. Wewnątrz kolorowego budynku czeka

na nich będą 4 przestronne, bogato wyposażone w  zabawki i pomoce dydaktyczne sale, sala do ćwiczeń gimnastycznych, szatnia oraz jadalnia, na której dzieciom podawane będą świeże i smaczne posiłki przygotowane przez panie kucharki ze stołówki mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 157.

Składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych rozpocznie się w poniedziałek, 13 listopada br. i trwać będzie – przez nieco ponad dwa tygodnie – do końca miesiąca. Szczegółowe informacje dotyczące naboru, harmonogram rekrutacji oraz niezbędne dokumenty zostaną udostępnione zainteresowanym za pośrednictwem strony internetowej: www.sp157krakow.edu.pl. Niezbędne dokumenty będzie można także otrzymać bezpośrednio w Sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 157. Wnioski o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych należy składać wyłącznie w Sekretariacie Szkoły.

Na sobotę, 25 listopada, został zaplanowany Dzień Otwartych Drzwi. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli osobiście obejrzeć wnętrze pawilonu przedszkolnego oraz plac zabaw, które zostaną udostępnione dla Gości w godzinach od 10:00 do 13:00.

Pawilon przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 157 w Krakowie został wybudowany w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kraków projektu „Zwiększenie oferty wychowania przedszkolnego w Gminie Miejskiej Kraków”, który dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedszkole Rżąka Przedszkole Rżąka Przedszkole Rżąka Przedszkole Rżąka Przedszkole Rżąka