Budowa kolejnego basenu w Dzielnicy XII rozpoczęta.

W czwartek, 22 lutego 2018 roku na terenach należących do Gminy Miejskiej Kraków odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji Na Kozłówce.

Dokument podpisali, a następnie dokonali jego wmurowania: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim Zbigniew Kożuch, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Na Kozłówce Radosław Gruszka oraz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków SA Andrzej Wyszyński. W uroczystości wzięli również udział Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel i Katarzyna Król, Radni Dzielnicy XII oraz mieszkańcy osiedla.

Dzielnicowe Centrum Sportu na osiedlu Na Kozłówce będzie składać się z części basenowej (niecka pływacka z dnem ruchomym o wymiarach 25 m x 16 m, część rekreacyjna basenowa, basen z hydromasażem, basen dla małych dzieci, wanny jacuzzi wraz z zapleczem, szatniowym, sauna, sale fitness i siłowni wraz z szatniami, ponadto owstanie sklepik i minibar. Na połowie niecki będzie można regulować głębokość od zera do 120 cm, co będzie przydatne przy nauce pływania małych dzieci. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków SA.

Obiekt zaprojektowany został jako budynek parterowy, częściowo podpiwniczony. Prace, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, mają być zakończone w pierwszym kwartale 2020 roku.

Opis obiektu:
– Powierzchnia użytkowa budynku – 3 024,40 m2
– Powierzchnia ruchu – 361,67 m2
– Powierzchnia lustra wody – 426,20 m2
– Powierzchnia zabudowy – 2 228,40 m2
– Kubatura całego budynku – 15 467,50 m3