Centrum Com-Com Zone w Prokocimiu otwarte!

W dniu 27 kwietnia, Prezydent Miasta Krakowa, Pan Jacek Majchrowski dokonał uroczystego otwarcia Centrum Com-Com Zone w Prokocimiu.

Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, którego głównym elementem jest kryta pływalnia, basen rekreacyjny oraz kompleks saun.

Ośrodek Com-Com Zone przy ulicy Kurczaba składa się z kilku części. Pierwsza część to sześciotorowy basen pływacki o głębokości 110-180 cm z wysoko umieszczoną trybuną. W drugiej części ośrodka znajduje się basen rekreacyjny do nauki pływania i aqua aerobiku oraz dwie wanny jacuzzi. Dla mniejszych dzieci przewidziano tam brodzik z małą zjeżdżalnią, a dla większych dużą 40-metrową zjeżdżalnię, której rurę widać na zewnątrz budynku. Jest również strefa aerobowa przeznaczona do spinningu oraz relaksacyjna, do której zaliczymy dwie sauny, suchą i parową oraz planowany gabinet masażu. Na miejscu będzie również sklepik sportowy oraz kawiarnia. W częściach basenowych nad bezpieczeństwem będzie czuwać grupa wykwalifikowanych ratowników, a cały teren obiektu dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Budowa kompleksu rozpoczęła się pod koniec 2010 roku i została w całości sfinansowana przez Gminę Miejską Kraków.

Projekt kompleksu został wykonany przez ARP Biuro Architektoniczne Lesław Manecki, a wykonawcą jest Chemobudowa – Kraków. W lutym 2011 roku Stowarzyszenie Siemacha zostało wybrane na operatora kompleksu. To już drugi obiekt Com-Com Zone w Krakowie, którym będzie zarządzać. Pierwszy powstał w 2008 roku w Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego 6. Obiekty Com-Com Zone to przykłady połączenia działalności gospodarczej i społecznej. Z ośrodka komercyjnie będą korzystać mieszkańcy Krakowa, finansując w ten sposób działalność statutową organizacji, a z bezpłatnych zajęć korzystają podopieczni Stowarzyszenia.