Nowy Prokocim w kwiatach

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Prokocim” po raz dziesiąty w tym roku organizowała Konkurs „Najpiękniej ukwiecona rabata przed blokiem – Lato 2013”. Wielu mieszkańców zaangażowało się w tworzenie i pielęgnację zieleni przed swoimi blokami, z roku na rok powiększając ilość ukwieconych ogródków na naszym osiedlu.

Jak co roku, komisja konkursowa wykonała dokumentację fotograficzną wszystkich ogródków oraz oceniła je, najpiękniejszym kompozycjom roku 2013 przyznając nagrody i wyróżnienia.

Doświadczenie 10 lat w organizacji Konkursu pozwala docenić pracę tych wszystkich, którzy podjęli trud kształtowania otoczenia swoich domów oraz chęć mieszkania w ciekawych i zadbanych przestrzeniach naszego osiedla. Najpiękniej zagospodarowane tereny zielone stanowią wzorzec do naśladowania przez innych.

W bieżącym roku, właśnie z okazji 10 edycji Konkursu Rada Nadzorcza i Zarząd Spółdzielni pięknymi szklanymi statuetkami wyróżnili kilka osób, które przez 10 lat poświęcały każdą wolną chwilę na upiększanie zielonych zakątków. Nagrody oraz dyplomy z rąk Prezesów S.M. Nowy Prokocim Zbigniewa Sochy oraz Bogdana Piaszczyńskiego otrzymały: Maria Krzanik, Jolanta Kulikowska, Ewa Druzgała, Ewa Ruman oraz Michalina Mikulska.

Miłym akcentem było również wręczenie p. Michalinie Mikulskiej szklanej statuetki i pięknego albumu przez Prezesa Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” p. Mieczysława Lasotę za najpiękniej urządzoną rabatę w 2013 roku według komisji powołanej przez stowarzyszenie.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy nadal będą dbać o te małe skrawki pięknej zieleni i nie porzucą idei podnoszenia estetyki otoczenia, ponieważ ogródki te wpisują się w przestrzeń naszego osiedla nadając mu niepowtarzalny charakter.

                                                                Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Prokocim”