31. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy – Memoriał Władysława Bajorka

EMOCJE ZAPAŚNICZE CORAZ BLIŻEJ

Już 22 października będziemy mogli oglądać rywalizację młodych zapaśników. 31. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy – Memoriał Władysława Bajorka organizowany we współpracy z Gminą Miejską Kraków – jako Partnerem Głównym oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Partnerem po raz kolejny zagości w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Ten wyjątkowy turniej dzieci, młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym na stałe wpisany jest w kalendarz sportowych wydarzeń Krakowa. Wiara w młodych zapaśników jest motorem napędowym Klubu Sportowego Bieżanowianka, który po raz kolejny podjął się organizacji memoriału, we współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym i Małopolskim Okręgowym Związkiem Zapaśniczym oraz Dzielnicą XII.

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja, zgromadziła 164 młodych zapaśników reprezentujących 26 ekip z Polski, Czech i Ukrainy, a ekipa Bieżanowianki triumfowała w klasyfikacji drużynowej.

Organizowany od kilku lat Memoriał Władysława Bajorka niezmiennie pełni te same cele, tj.: uczczenie pamięci pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa; popularyzacja sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży oraz promocja walorów turystycznych i sportowych Miasta Krakowa. Młodzi zawodnicy tej olimpijskiej dyscypliny sportu staną do rywalizacji w trzech kategoriach: dzieci, młodzicy oraz kadeci.

W tegorocznej edycji Turnieju zaprezentowane zostaną pojedynki w stylu klasycznym, w kategoriach: dzieci, młodzicy oraz kadeci. Wstęp na imprezę jest wolny.